fbpx

Cieľ Európa je vzdelávací nástroj, ktorý motivuje mladých ľudí (16+) a odborníkov k diskusii o migrácii a integrácii a inovatívnym a interaktívnym spôsobom vzdeláva o ich súčasných výzvach a príležitostiach v dnešnej Európe.

Migranti, ktorí sa zo Slovenska vracajú do krajiny svojho pôvodu, sa môžu ocitnúť v zraniteľnej situácii. IOM Slovensko preto pripravila sériu školení pre pracovníkov z rôznych inštitúcií a oblastí verejného života na tému ako identifikovať a následne pomôcť ľuďom v takejto situácii.

Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) ako koordinátor Európskej migračnej siete (EMN) na Slovensku spustila registráciu na 9. ročník Vzdelávacieho seminára EMN Ochrana migrantov v zraniteľných situáciách, ktorý sa uskutoční od 3. do 5. júla 2023 v Bratislave. Zaregistrovať sa môžete do 16. júna 2023.

Na veľtrhu práce Profesia Days 2023, ktorý sa konal 16. – 17. mája 2023 v Bratislave, využilo pomoc Medzinárodnej organizácie pre migráciu (IOM) a jej Migračného informačného centra (MIC) množstvo návštevníkov hľadajúcich rady v oblasti práce a zamestnania migrantov na Slovensku.

Tento článok je publikovaný len v anglickom jazyku.

Data as of 14 May 2023 – Since the beginning of the conflict in Ukraine on 24 February 2022, IOM has provided support and immediate assistance to affected populations arriving in Slovakia including Ukrainian refugees and Third Country Nationals (TCNs).

Od vypuknutia vojny 24. februára 2022 Migračné informačné centrum IOM poskytlo svoje poradenské služby spolu 12 163 ľuďom. Prečítajte si všetky výsledky v kľúčových programoch a hlavných oblastiach aktivít Medzinárodnej organizácie pre migráciu (IOM) na Slovensku za rok 2022.

Ženeva – V pondelok 15. mája 2023 na 6. mimoriadnom zasadnutí Rady IOM členské štáty Medzinárodnej organizácie pre migráciu, migračnej agentúry Organizácie Spojených národov, zvolili za jej budúcu generálnu riaditeľku Amy E. Popeovú.

Deti aj dospelí si 9. mája počas Dňa Európy v Bratislave v interaktívnom stánku Medzinárodnej organizácie pre migráciu (IOM) Slovensko hravou formou otestovali svoje vedomosti o migrácii vo svete a na Slovensku a o tom, ako bezpečne cestovať a pracovať v zahraničí, aby sa vyhli rizikám obchodovania s ľuďmi.

Ľudia, ktorí odišli z Ukrajiny po 24. februári 2022, sa často v  novej krajine ocitajú v inom sociokultúrnom kontexte. Pochopenie miestnej kultúry a spoločnosti, v ktorej teraz žijú, im môže pomôcť lepšie sa prispôsobiť novému prostrediu.

„Pri spomienke na vypuknutie vojny na Ukrajine mi behá mráz po chrbte z toho, ako sa tím v IOM Slovensko zomkol,“ hodnotí odchádzajúca vedúca Úradu IOM Slovensko Zuzana Vatráľová jednu z aktuálnych udalostí v organizácii, ktorá má kľúčovú úlohu v pomoci migrantom a vládam.