Bratislava, 16. septembra 2019 – Cudzinci, ktorí sa na Slovensku ocitli v neriešiteľnej situácii a rozhodnú sa pre návrat domov, nájdu informácie o pomoci aj na novej webovej stránke www.avr.iom.sk.

Bratislava, 16. augusta 2019 – 15 domácich a zahraničných odborníkov vystúpi na siedmom ročníku Vzdelávacieho seminára EMN Dopady a príležitosti medzinárodnej migrácie, ktorý organizuje Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) ako koordinátor Európskej migračnej siete (EMN) na Slovensku 20. – 22. augusta 2019 v Bratislave.

Bratislava, 14. augusta 2019 – Čo by ste robili, ak by v našej krajine vypukla vojna, vy by ste prišli o strechu nad hlavou a jediným východiskom pre vás je útek? Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) organizuje 21. augusta v Divadle Nová scéna diskusný večer, ktorý túto predstavu zhmotní inscenáciou Domov, kde je ten tvoj? a diskusiou s autorkou knihy, režisérom hry a odborníkmi.

Bratislava, 2. júla 2019 – Na čo si dať pozor, ak sa chystáte cestovať alebo pracovať vo svete a chcete sa vyhnúť rizikám obchodovania s ľuďmi? Informujte sa skôr, ako bude neskoro.

Bratislava, 1. marca 2019 – Obyvatelia Prešova a Martina môžu v marci spoznať kultúry a ľudí z rôznych kútov sveta. Stačí zavítať na jeden z diskusných večerov Aj my sme tu doma – prvý sa uskutoční 11. marca o 18. hodine v prešovskej Christianii a druhý sa začne 12. marca o 18. hodine v Martine v kultúrnom centre Barmuseum.

Bratislava, 3. decembra 2018 – Global Migration Film Festival uvedie 4. a 5. decembra v Kine Lumière v Bratislave tri pozoruhodné filmy o dôvodoch migrácie do Európy, o radikálnom zásahu sýrskeho konfliktu do životov ľudí a o výzvach, ktorým utečenci čelia v neznámom prostredí v nových krajinách. Festival organizuje Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM).

Bratislava, 20. septembra 2018 – Obyvatelia Žiliny a okolia môžu v októbri spoznať kultúry a ľudí z rôznych kútov sveta. Stačí v stredu 3. októbra o 18. hodine zavítať do kultúrneho centra Stanica Žilina-Záriečie na večer Aj my sme tu doma.

Bratislava, 21. augusta 2018 – Do roku 2050 môže byť vyše 140 miliónov ľudí nútených opustiť svoje domovy pre neúrodu, nedostatok vody, záplavy či stúpanie hladiny morí, ktoré zapríčinia klimatické zmeny. O migrácii vyvolanej klimatickými zmenami budú diskutovať experti zo Svetovej banky, Akadémie vied ČR a Medzinárodnej organizácie pre migráciu (IOM) vo štvrtok 23. augusta o 19.00 v Kine Lumière v Bratislave.

Bratislava, 22. júna 2018 – Novodobými otrokmi sa každoročne stávajú aj desiatky Slovákov.

Bratislava, 8. júna 2018 – Filmoví tvorcovia môžu prihlasovať svoje filmy do Global Migration Film Festival do 21. júna 2018. Festival každoročne organizuje Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) v 100 krajinách.