Migračné informačné centrum IOM (MIC) poskytovalo poradenstvo v apríli 2016 na Nedeľnej paráde počas 11. ročníka festivalu [fjúžn], aj v júni 2016 na Nedeľnej paráde počas Svetového dňa utečencov. Priamo na mieste mohli návštevníci získať rôzne informačné materiály, ale aj poradenstvo o pobyte na Slovensku, o udelení štátneho občianstva a ďalších dôležitých oblastí o živote cudzincov na Slovensku. Poradenstvo konzultantov MIC využilo niekoľko desiatok ľudí.

IOM - MIC informovalo o pomoci pri integrácii cudzincov počas festivalu Fjúžn - Bratislava, apríl 2016

V stánkoch IOM sa okrem pomoci cudzincom pri integrácii na Slovensku mohli návštevníci dozvedieť viac aj o ďalších aktivitách IOM: o pomoci cudzincom pri návrate a po návrate do krajiny pôvodu či získať užitočné rady ako sa nestať obeťou obchodovania s ľuďmi. Prostredníctvom zaujímavých kvízov si tiež mohli overiť svoje vedomosti a dozvedieť sa rôzne zaujímavosti o kultúrach a zvykoch v rôznych častiach sveta.

MIC poskytuje služby a poradenstvo cudzincom už 10 rokov.

Viac informácií: www.mic.iom.sk.

logo isf amif fareb sk

Migračné informačné centrum IOM na podporu integrácie cudzincov na Slovensku (Fáza VIII, individuálny projekt). Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou z Fondu pre azyl, migráciu a integráciu. Fondy pre oblasť vnútorných záležitostí.

0
0
0
s2smodern