fbpx

Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) vydala tréningový manuál Prevencia obchodovania s ľuďmi. Je určený pedagógom, preventistom, lektorom a ďalším odborníkom, ktorí sa v svojej práci sa stretávajú s potenciálnymi obeťami obchodovania s ľuďmi a chcú pre nich realizovať preventívne aktivity v téme obchodovania s ľuďmi. Manuál môžu využiť vo vzdelávaní o tom, ako sa nestať obeťou obchodovania s ľuďmi pri cestovaní a práci v zahraničí.

IOM - Tréningový manuál Prevencia obchodovania s ľuďmi - Boj proti obchodovaniu s ľuďmi

V manuáli sú obsiahnuté základné informácie o problematike obchodovania s ľuďmi a konkrétne aktivity, prostredníctvom ktorých možu odborníci vytvoriť zaujímavý program informačných stretnutí a školení o rizikách obchodovania s ľuďmi, poskytnúť rady, ako bezpečne vycestovať a pracovať v zahraničí, a odporúčania, ktoré pomôžu vyvarovať sa pasci obchodníkov s ľuďmi.

IOM - Informačná brožúra Ako sa nestratiť vo svete - Boj proti obchodovaniu s ľuďmi

Okrem tréningového manuálu môžu odborníci aj široká verejnosť využiť praktické informácie na webovej stránke IOM www.bezpecnecestovanie.iom.sk a v informačnej brožúre Ako sa nestratiť vo svete. Oba zdroje poskytujú základné informácie o obchodovaní s ľuďmi a užitočné rady pred vycestovaním, pri hľadaní si práce a počas pobytu v zahraničí, čo robiť v krízových situáciách a kde v prípade potreby hľadať pomoc.

Viac informácií o aktivitách IOM v boji proti obchodovaniu s ľuďmi.

logo british embassy col

Projekt Program prevencie obchodovania s ľuďmi – web a brožúra a spracovanie tréningového manuálu Prevencia obchodovania s ľuďmi financovalo Veľvyslanectvo Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska v Bratislave.

logo mvsr

Projekt Nestaň sa otrokom! – prevencia obchodovania s ľuďmi prostredníctvom tréningu trénerov finančne podporilo Ministerstvo vnútra SR.

0
0
0
s2smodern