Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) v spolupráci s režisérom Marcelom Pázmanom vytvorili nový dokumentárny film Aj my sme tu doma, ktorý cez konkrétne príbehy rozpráva o živote migrantov na Slovensku, poukazuje na postoje slovenskej verejnosti k nim a realitu migrácie u nás. Film si môžete pozrieť tu:

IOM predstavila dokument 27. marca 2013 na verejnej prezentácii v Kine Lumière v Bratislave aj s možnosťami jeho využitia vo formálnom a informálnom vzdelávaní a pri informovaní verejnosti o migrácii. Prezentácie sa zúčastnili pedagogickí pracovníci stredných a vysokých škôl, zástupcovia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR a Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR, zástupcovia organizácií, ktoré vyvíjajú činnosť v oblasti migrácie a integrácie cudzincov a v oblasti podpory a ochrany ľudských práv a slobôd, novinári a zástupcovia komunít migrantov na Slovensku. Pozrite si fotografie z podujatia.

Film je výstupom projektu Aj my sme tu doma!, ktorý realizovala IOM na Slovensku od októbra 2012 do marca 2013. Prečítajte si viac informácií o projekte a vzdelávacích materiáloch o migrácií pre pedagógov a lektorov.

 

logo uvsr          logo avf

Realizované s finančnou podporou Úradu vlády SR v rámci dotačného programu Podpora a ochrana ľudských práv a slobôd. Za obsah tohto dokumentu je výlučne zodpovedná IOM.

Realizáciu tohto filmu finančne podporil Audiovizuálny fond.

 

0
0
0
s2smodern