V prvom štvrťroku 2014 zorganizovala IOM Bratislava dva tréningy a štyri nadväzujúce workshopy pre odborníkov štátnej a verejnej správy, ktorí pracujú s migrantmi z tretích krajín. IOM týmito podujatiami buduje kapacity a posilňuje zručnosti v oblasti interkultúrnej komunikácie, rozširuje poznatky o migrácii a integrácii migrantov, poskytuje aktuálne informácie o zmenách v pobytovej legislatíve a podporuje spoluprácu medzi relevantnými úradmi v regiónoch.

Workshopy sa konali v Banskej Bystrici, Žiline, Košiciach a Prešove, tri z nich boli spojené s poradenskými dňami pre migrantov. Možnosť získať na jednom mieste bezplatné informácie o pobyte, zamestnaní, občianstve či podnikaní na Slovensku využilo 30 migrantov alebo ich zástupcov z vyše desiatich rôznych krajín mimo EÚ.

foto-workshopy-pd-2014

logo solidarita sk

Posilnenie interkultúrnych zručností a regionálnej spolupráce odborníkov pracujúcich s migrantmi v Slovenskej republike IV (individuálny projekt). Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou z Európskeho fondu pre integráciu štátnych príslušníkov tretích krajín. Solidarita pri riadení migračných tokov.

0
0
0
s2smodern