V piatok 18. októbra 2013 sa v Starej tržnici v Bratislave na Rozvojovom dni 2013 predstavili organizácie a ich výsledky v oblasti zahraničnej rozvojovej spolupráce, humanitárnej pomoci a globálneho vzdelávania na Slovensku. Medzi ďalšími organizáciami, ktorých práca súvisí s pomocou ľuďom a rozvojom za hranicami Slovenska, bola aj Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM).

Stánok IOM lákal mladých aj dospelých, ktorí sa chceli dozvedieť viac o migrácii vo svete a na Slovensku, potrebovali poradiť v rôznych oblastiach života migrantov a zaujímali sa o materiály a aktivity o migrácii, ktoré by mohli použiť vo vzdelávaní na školách. Na hravých návštevníkov čakali rôzne aktivity, s ktorými mohli zistiť, aké ľahké je vytvoriť si predsudky a stereotypy, zaujímavým spôsobom objaviť fakty a zaujímavosti o migrácii a rôznych kultúrach a dôvody, prečo ľudia migrujú. Po premietnutí filmov Aj my sme tu doma a Vitalie publikom diskutovalo o migrácii na Slovensku a o programe, ktorým IOM doteraz pomohla začať nový život jednotlivcom a rodinám v 21 krajinách na celom svete.

iom-na-rd-2013-1

iom-na-rd-2013-2

iom-na-rd-2013-3

Pozrite si ďalšie fotografie z podujatia.

Rozvojový deň 2013 organizovala Platforma mimovládnych rozvojových organizácií pri príležitosti Medzinárodného dňa boja proti chudobe a výročia vzniku programu oficiálnej rozvojovej pomoci (Slovak Aid), ktorú Slovensko poskytuje vo svete už vyše 10 rokov. Viac na http://rozvojovyden.mvro.sk.


logo solidarita sk

Projekt Dobrovoľný návrat a reintegrácia v krajine pôvodu je spolufinancovaný Európskou úniou z Európskeho fondu pre návrat. Solidarita pri riadení migračných tokov.

Projekt Migračné informačné centrum IOM na podporu integrácie cudzincov na Slovensku (fáza VI) je spolufinancovaný Európskou úniou z Európskeho fondu pre integráciu štátnych príslušníkov tretích krajín. Solidarita pri riadení migračných tokov.

0
0
0
s2smodern