fbpx

IOM Slovensko aktualizovala a vylepšila tréningový manuál Prevencia obchodovania s ľuďmi. Je užitočnou pomôckou pre odborníkov, ktorí pracujú s mladými ľuďmi a chcú ich informovať či vzdelávať, ako sa nestať obeťami obchodovania s ľuďmi.

V manuáli nájdete:

  • aktuálne informácie o obchodovaní s ľuďmi na Slovensku a vo svete,
  • dôležité informácie a praktické rady, ako sa pri hľadaní práce či vycestovaní do zahraničia nestať obeťou obchodovania s ľuďmi,
  • informácie o zodpovednom nakupovaní a o tom, ako znižovanie dopytu po tovaroch a službách môže zlepšiť pracovnú situáciu a zabrániť vykorisťovaniu pracovníkov,
  • praktickú časť so širokou ponukou konkrétnych skupinových aktivít na zvýšenie povedomia o hrozbe obchodovania s ľuďmi a ako sa nestať obeťou obchodníkov s ľuďmi.

Stiahnite si: Tréningový manuál Prevencia obchodovania s ľuďmi.

Obálka - Tréningový manuál IOM: Prevencia obchodovania s ľuďmi, aktualizácia 2021

IOM Slovensku sa boju proti obchodovaniu s ľuďmi venuje spolu s partnermi už od roku 2003. Manuál je súčasťou vzdelávacích a informačných materiálov IOM Slovensko, ktoré môžu pedagógovia, lektori, preventisti a ďalší odborníci využiť v prevencii obchodovania s ľuďmi.

logo visegrad fund blue

Manuál aktualizovala IOM Slovensko v rámci regionálneho projektu SAFE Work and Travel – Prevention of Trafficking in Human Beings in SK, CZ and PL, ktorý finančne podporil Medzinárodný vyšehradský fond.