fbpx

Počas druhého aprílového víkendu sa v bratislavskej Starej tržnici konala Nedeľná paráda, sprievodná akcia multižánrového festivalu fjúžn. Popri koncertoch, cirkusovom workshope či divadelom predstavení sa o skvelú atmosféru počas celého dňa postarali komunity migrantov žijúcich sa Slovensku. Na Multikultúrnom trhu ponúkali tradičné jedlá a informácie o svojich krajinách. Návštevníci mohli nielen ochutnať špeciality z Brazílie, Iránu, Ghany či Kazachstanu, ale radi sa dozvedeli niečo viac o kultúre a zvykoch danej krajiny. Stará tržnica bola neustále zaplnená, pozrite si fotografie z Parády.

Medzi rôznymi organizáciami sa predstavila aj Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) a priblížila záujemcom aktivity a služby Migračného informačného centra IOM (MIC), ktoré sa venuje  podpore integrácie migrantov na Slovensku.

Podujatie bolo prvým zo série komunitných nedieľ, ktoré v tržnici plánuje organizovať  Nadácia Milana Šimečku v spolupráci s Alianciou Stará Tržnica.

logo solidarita sk

Migračné informačné centrum IOM na podporu integrácie cudzincov na Slovensku (Fáza VI) – Individuálny projekt. Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou z Európskeho fondu pre integráciu štátnych príslušníkov tretích krajín. Solidarita pri riadení migračných tokov.