Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) ponúka migrantom pomoc, ktorú môžu využiť po návrate zo Slovenska domov. Pomoc má uľahčiť migrantom ich situáciu bezprostredne po návrate do krajiny pôvodu. O podporu sa môžu uchádzať migranti bez povolenia na pobyt na Slovensku, žiadatelia o azyl a neúspešní žiadatelia o azyl, ktorí sa rozhodnú pre návrat domov s IOM a zaregistrujú sa do programu asistovaných dobrovoľných návratov a reintegrácií.

Migranti môžu využiť túto pomoc na založenie menších podnikateľských aktivít, ktoré migrantom a ich rodinám zabezpečia živobytie, na zvýšenie vlastnej kvalifikácie, ktorá zvýši ich šancu zamestnať sa, na pomoc pri hľadaní práce, na zabezpečenie svojich základných životných potrieb po návrate domov, na dočasné ubytovanie, právnu alebo zdravotnú pomoc. IOM poskytuje všetky služby pri návrate a po návrate migrantov bezplatne.

Bližšie informácie v slovenčine, angličtine, ruštine, čínštine, vietnamčine a arabčine sú dostupné v novej brožúre IOM.

iom-brozura-reintegr-pomoc-avrr

IOM doteraz takto pomohla jednotlivcom a rodinám v 21 krajinách na celom svete. Prečítajte si príbehy migrantov, ktorí po návrate domov už využili reintegračnú pomoc IOM.

Ak chcete požiadať o pomoc, navštívte IOM na Grösslingovej ulici č. 4 v Bratislave alebo na Poštovej ulici č. 1 v Košiciach, alebo zavolajte na zvýhodnenú linku programu asistovaných dobrovoľných návratov a reintegrácií IOM: 0850 211 262. Viac informácií nájdete tiež na webovej stránke www.avr.iom.sk.

logo solidarita sk

Dobrovoľný návrat a reintegrácia v krajine pôvodu (individuálny projekt). Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou z Európskeho fondu pre návrat. Solidarita pri riadení migračných tokov.

0
0
0
s2smodern