Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) ako koordinátor Národného kontaktného bodu (NKB) EMN v SR pripravila v Bratislave v dňoch 20. – 22. augusta 2013 vzdelávací seminár na tému Príležitosti a výzvy pracovnej migrácie. Zúčastnilo sa ho 38 predstaviteľov štátnej a verejnej správy, neziskových organizácií a akademickej obce.

emn-seminar-aug-2013Pozvanie prijalo 12 slovenských a zahraničných prednášajúcich z Bratislavy, Prahy, Kremsu, Londýna, Loughborough, Bruselu, Ríma a Ženevy. Počas troch dní sa účastníci mohli dozvedieť viac o riadení pracovnej migrácie a postavení migrantov – štátnych príslušníkov tretích krajín – na trhu práce, rizikových faktoroch pracovnej migrácie a o obchodovaní s ľuďmi. V rámci seminára zástupkyne NKB EMN prezentovali aktivity a publikácie EMN a ich využitie v odbornej činnosti.

Súčasťou vzdelávacieho seminára bolo večerné premietanie dokumentárneho filmu Prípad stromkári o pracovnom vykorisťovaní. Po filme nasledovala diskusia s odborníkmi na boj proti obchodovaniu s ľuďmi.

Bližšie informácie o seminári EMN nájdete tu.

Fotografie zo seminára EMN sú dostupné tu.

logo-emn-new-sk

0
0
0
s2smodern