Každoročne si 30. júla pripomíname Svetový deň boja proti obchodovaniu s ľuďmi. IOM Slovensko je aktívna v boji proti tomuto trestnému činu už viac ako 20 rokov. Aká je situácia v obchodovaní s ľuďmi na Slovensku? Vypočujte si štvrtú epizódu podcastu NavzáIOM o obchodovaní s ľuďmi.
Obchodovanie s ľuďmi je mimoriadne výnosný nelegálny biznis
Hneď po obchode s drogami a zbraňami ide o tretí najvýnosnejší nelegálny biznis na svete. Odhady hovoria, že ročne generuje viac ako 150 miliárd dolárov a týka sa viac ako 50 miliónov ľudí na svete.
Máme obchodníkov s ľuďmi aj na Slovensku?
Aká je u nás situácia?
Zhoršila sa po vypuknutí vojny na Ukrajine?
Komu hrozí, že sa stane obeťou obchodovania s ľuďmi?
Čo prežíva obeť obchodovania s ľuďmi?
Ako jej vieme pomôcť?
A prečo je prevencia v tomto smere taká dôležitá?
To všetko sa Dušana Štecová pýta v štvrtej epizóde podcastu NavzáIOM: Obchodovanie s ľuďmi sa objaví tam, kde sú ľudia v zraniteľnej situácii.
Hostky 4. epizódy podcastu NavzáIOM:
Nahrávanie podcastu NavzáIOM #4 o obchodovaní s ľuďmi. Foto © Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) 2023.
Zuzana Čačová, koordinátorka budovania kapacít IOM Slovensko, školiteľka IOM v oblasti prevencie obchodovania s ľuďmi, sexuálneho vykorisťovania a zneužívania a ďalších tém
Alexandra Filčáková, školiteľka IOM v oblasti prevencie obchodovania s ľuďmi, sexuálneho vykorisťovania a zneužívania a ďalších tém
Vypočujte si 4. epizódu Podcastu NavzáIOM:
Vypočujte si všetky podcasty IOM Slovensko:
https://iomslovakia.podbean.com/
Pracujte a cestujte bezpečne
Chystáte sa za prácou do zahraničia? Overte si, že pracovná ponuka je bezpečná na novom webe IOM Slovensko: Pracujte a cestujte bezpečne. Nájdete na nej praktické informácie o bezpečnom cestovaní za prácou do zahraničia a o tom, ako sa nestať obeťou obchodovania s ľuďmi.