fbpx

Hygienické potreby pre bábätká a deti, prací prášok, či plienky – tieto jednoduché veci každodennej potreby môžu významne zlepšiť životný štandard vojnou ovplyvnených ukrajinských rodín.

V decembri 2022 IOM doručila do Distribučného centra Spišskej katolíckej charity viac ako 6 800 osobných hygienických potrieb, ako napríklad: toaletný papier, hygienické vreckovky, šampóny a ďalšie potreby. Určené sú pre približne 1400 ľudí z Ukrajiny, ktorí žijú v blízkosti Popradu a Kežmarku. Hygienické potreby si môžu prísť prevziať osobne.

IOM do distribučného centra takisto doručila novú chladničku, vďaka ktorej sa reťazec medzi donormi čerstvého jedla a ľuďmi v núdzi nepretrhne. Stará chladnička sa pred časom pokazila a mliečne produkty od lokálnych darcov nebolo možné adekvátne skladovať. Teraz si klienti z chladničky opäť môžu vybrať mlieko, syr, či jogurty.

V novej chladničke sa jedlo uskladní pre ľudí v núdzi a reťazec doručovania potravinovej pomoci sa tak nepretrhne. Foto © Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) 2023.

V novej chladničke sa jedlo uskladní pre ľudí v núdzi a reťazec doručovania potravinovej pomoci sa tak nepretrhne. Foto © Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) 2023.

Viac informácií:

Od začiatku vojny na Ukrajine, IOM doručuje humanitárnu pomoc rôznym mestám na Slovensku, aby pomohla ľuďom z Uikrajiny, ktorí v našej krajine našli dočasné útočisko.

IOM humanitarian aid provided in Slovakia for people from Ukraine since 24 February 2022.

Humanitárna pomoc s hygienickými balíkmi pomáha ľuďom utekajúcim pred vojnou pokryť základné potreby

S podporou: 

logo uk fcdo web

 

logo gffo web

 

logo ro korea flag

 

logo us flag

U.S. Department of State Bureau of Population, Refugees, and Migration.