Cudzinec v raji? Pozývame vás 11. decembra do Kina Lumière

Príďte si pozrieť filmový dokument Stranger in Paradise (Cudzinec v raji), silný príbeh o migrácii do Európy, o nádeji a sklamaní. Jediné premietanie filmu na Slovensku v roku 2019 bude 11. decembra o 18.00 v Kine Lumière v Bratislave, po ňom bude diskusia s hosťami z Nepálu, Kazachstanu a Ukrajiny. Vstup na podujatie je voľný.

Bezplatné lístky na podujatie si môžete vyzdvihnúť v Kine Lumière od pondelka 9. 12. 2019 v čase otváracích hodín pokladne Kina Lumière.

Banner - Podujatie IOM Cudzinec v raji - Stranger in Paradise, 11. 12. 2019, Kino Lumière, Bratislava

Premietanie filmu

Protagonisti filmu Stranger in Paradise, ktorí prišli do Európy po nebezpečnej ceste cez Stredozemné more, sa stretávajú s mentorom. Ten reprezentuje rôzne postoje Európanov k migrantom. V každom z troch dejstiev filmu ich konfrontuje s inými s reakciami, ktoré ich čakajú v Európe – nezáujem a odmietanie, empatia a pochopenie, oficiálne pravidlá a obmedzenia.

Kto dostane šancu žiť v Európe a čo rozhoduje o vstupe do tohto „raja“?
Máme moc vytvárať podmienky, ktoré určujú budúcnosť ostatných?

Film Stranger in Paradise (73 min.) premietame s anglickými a slovenskými titulkami.

Trailer k filmu:

Diskusia

Po filme budeme diskutovať s troma zaujímavými hosťami – s majiteľom prvej nepálskej reštaurácie v Bratislave, kazašskou absolventkou fakulty manažmentu, ktorá sa po svojom štúdiu rozhodla ostať žiť na Slovensku, a s úspešnou zakladateľkou startupu v oblasti zdravia z Ukrajiny.

  • Čo ich priviedlo na Slovensko?
  • Aké boli ich očakávania pred príchodom a aká realita ich tu čakala?
  • Ako ich prijali Slováci medzi seba?
  • Čo sa v ich životoch zmenilo pobytom v inej krajine?

O podujatí

Podujatie Cudzinec v raji – Stranger in Paradise organizuje Migračné informačné centrum IOM v rámci série podujatí Aj my sme tu doma.

Premietanie filmu je súčasťou Global Migration Film Festival 2019 na Slovensku.

 

logo isf amif fareb sk

Migračné informačné centrum IOM na podporu integrácie cudzincov na Slovensku (Fáza IX, individuálny projekt). Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou z Fondu pre azyl, migráciu a integráciu. Fondy pre oblasť vnútorných záležitostí.

0
0
0
s2smodern