Siedmy ročník Vzdelávacieho seminára EMN s názvom Dopady a príležitosti medzinárodnej migrácie organizuje Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) ako koordinátor EMN na Slovensku 20. – 22. augusta 2019 v Bratislave. Registrácia na seminár je otvorená do 1. júla 2019.

Plagát – Vzdelávací seminár EMN o migrácii: Dopady a príležitosti medzinárodnej migrácie

Podujatie je určené najmä pre pracovníkov slovenskej verejnej správy, neziskových organizácií, výskumných inštitúcií a akademickej obce, ktorí sa venujú alebo zaujímajú o témy migrácie a medzinárodnej ochrany. Seminár je určený aj pre zástupcov národných kontaktných bodov EMN z iných členských štátov EÚ a Nórska.

Na seminári vystúpia odborníci z Holandska, Senegalu, Dánska, Rakúska a iných krajín, ktorí budú prednášať o týchto témach:

  • Politika a migrácia,
  • Ako a prečo sa ľudia rozhodujú migrovať,
  • Dobrá verejná správa ako prístup k migrácii,
  • Migrácia v čoraz urbanizovanejšom svete.

Súčasťou programu budú dve večerné sprievodné podujatia pre verejnosť: premietanie dokumentárneho filmu Dobrý poštár o voľbe starostu v takmer vyľudnenej bulharskej obci a hra Divadla Nová scéna Domov. Kde je ten tvoj? aj s diskusiou s odborníkmi o tom, ako hovoriť o migrácii pravdivo a vyvážene.

Anglické a slovenské tlmočenie bude zabezpečené počas denného programu seminára a počas večernej diskusie. Dokumentárny film bude premietaný so slovenskými a anglickými titulkami.

Registrácia na seminár (otvorená do 1. júla 2019).

Viac aktuálnych informácií o seminári nájdete na www.emnseminar.sk.

0
0
0
s2smodern