MIC IOM - Aj my sme tu doma, 3. 10. 2018 Stanica Žilina-Záriečie a 10. 10. 2018 Malý Berlín, Trnava

Obyvatelia oboch týchto miest a ich okolia môžu v októbri spoznať kultúry a ľudí z rôznych kútov sveta. Stačí zavítať na jeden z cooltúrnych večerov Aj my sme tu doma – prvý sa uskutoční 3. októbra o 18. hodine v Stanici Žilina-Záriečie a druhý sa začne 10. októbra o 18. hodine v Malom Berlíne v Trnave.

Program podujatí Aj my sme tu doma – v Žiline a Trnave:

Ako sa žije cudzincom na Slovensku? Prečo sa rozhodli prísť na Slovensko? Čo sa tým pre nich zmenilo? To sú prvé otázky do diskusie s troma zaujímavými hosťami pôvodom z Afganistanu, Iraku a Somálska, ktorých môžete spoznať v Žiline aj v Trnave.

Skúsenosti a osobné príbehy našich hostí sa budú striedať s krátkymi filmovými príbehmi cudzincov žijúcich na Slovensku. V ďalšom programe vám vo fotografickej výstave priblížime život v Afganistane a čaká nás tiež ochutnávka gastronomickej špeciality Mantu zo Strednej Ázie.

Vstup na podujatie je bezplatný.

Večer Aj my sme tu doma organizuje Migračné informačné centrum (MIC) Medzinárodnej organizácie pre migráciu (IOM). Viac informácií o MIC IOM: www.mic.iom.sk.

Podujatia Aj my sme tu doma na Facebooku – dajte o nich vedieť ostatným:

Aj my sme tu doma – podujatie v Stanici Žilina-Záriečie, streda 3. 10. 2018

Aj my sme tu doma – podujatie v Malom Berlíne v Trnave, streda 10. 10. 2018

Plagáty podujatí Aj my sme tu doma v Žiline a Trnave:

MIC IOM - poster Aj my sme tu doma, 3. október 2018 Stanica žilina-Záriečie

MIC IOM - poster Aj my sme tu doma, 10. október 2018 Malý Berlín, Trnava

Migračné informačné centrum IOM na podporu integrácie cudzincov na Slovensku (Fáza IX, individuálny projekt). Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou z Fondu pre azyl, migráciu a integráciu. Fondy pre oblasť vnútorných záležitostí.

0
0
0
s2smodern