LOADING
PREV
NEXT
http://www.iom.sk/modules/mod_image_show_gk4/cache/slider_title.iom-slider-emn-film-screen-03072017-skgk-is-103.png
http://www.iom.sk/modules/mod_image_show_gk4/cache/slider_title.iom-slider-emn-eve-discuss-04072017-skgk-is-103.png

Premietanie filmu Cena slobody (The Good Lie)

Pozývame vás 3. júla o 20.00 do Kina Lumière na premietanie unikátneho filmu Cena slobody (The Good Lie) o „stratených chlapcoch zo Sudánu” a ich presídlení do Spojených štátov. Vstup na podujatie je voľný.

Viac informácií

Diskusný večer EMN: Utečenecký tábor – môj domov

Pozývame vás 4. júla o 18.30 do Kina Lumière v Bratislave, pripravili sme premietanie dokumentárneho filmu Salam Neighbor a diskusiu s Kilianom Kleinschmidtom o náročných podmienkach, ktorým čelia utečenci. Vstup voľný.

Viac informácií

O IOM

Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) je popredná medzinárodná, medzivládna organizácia v oblasti migrácie. Riadi sa princípom, že humánna a organizovaná migrácia prináša prospech migrantom aj spoločnosti. IOM pôsobí na Slovensku od roku 1996, kde realizuje rôzne projekty a aktivity v oblasti integrácie migrantov, asistovaných dobrovoľných návratov, boja proti obchodovaniu s ľuďmi, presídľovania utečencov a koordinácie aktivít Európskej migračnej siete.

Viac informácií

Newsletter

    Aktuálne číslo:
  • Newsletter IOM Slovensko číslo 1/2017

Novinky a podujatia

Utečenecký tábor – môj domov: Diskusný večer EMN s premietaním dokumentárneho filmu Salam Neighbor

Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) ako koordinátor Národného kontaktného bodu (NKB) EMN v SR organizuje 4. júla o 18.30 v Kine Lumière v Bratislave diskusný večer EMN s premietaním dokumentárneho filmu Salam Neighbor, s video vstupom režisérov filmu Chrisa Templa a Zacha Ingrasciho a diskusiou s Kilianom Kleinschmidtom o náročných podmienkach, ktorým čelia utečenci.

Čítať ďalej...

Premietanie filmu Cena slobody (The Good Lie)

Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) ako koordinátor Národného kontaktného bodu (NKB) EMN v SR pripravila pre verejnosť premietanie filmu Cena slobody (The Good Lie) od režiséra Philippa Falardeaua o „stratených chlapcoch zo Sudánu”. Podujatie sa uskutoční 3. júla 2017 o 20.00 v Kine Lumière v Bratislave. Vstup na podujatie je voľný, lístky budú k dispozícii v pokladni Kina Lumière od nedele 2. júla 2017.

Čítať ďalej...

Nová webová stránka FromSkills2Work: Podpora prístupu cudzincov na trh práce

IOM Holandsko spustilo digitálnu platformu www.FromSkills2Work.eu, ktorá pomôže zamestnávateľom, migrantom a pomáhajúcim inštitúciám zlepšiť prístup cudzincov s udelenou medzinárodnou ochranou na trh práce v Holandsku, na Slovensku a v ďalších siedmich členských krajinách  EÚ: v Belgicku, Maďarsku, Írsku, Taliansku, Slovinsku, Španielsku a vo Veľkej Británii.

Čítať ďalej...

PREČÍTAJTE SI: Newsletter IOM v Slovenskej republike, číslo 1/2017 – Marec 2017

Prinášame vám najnovšie zaujímavosti o aktivitách a službách IOM na Slovensku – prečítajte si najnovšie číslo Newslettra IOM na Slovensku: http://eepurl.com/cHB8YX.

Ak chcete dostávať newslettre IOM priamo do svojej e-mailovej schránky, prihlásiť sa môžete tu: http://www.iom.sk/sk/odoberanie-newslettrov-iom-bratislava.

Čítať ďalej...

Využite vzdelávacie materiály IOM na prevenciu obchodovania s ľuďmi

Medzinárodná organizácia pre migráciu (IOM) na Slovensku ponúka vzdelávacie materiály pre učiteľov, preventistov, lektorov a ďalší odborníkov, ktorí pracujú s mladými ľuďmi alebo prichádzajú do kontaktu s potenciálnymi obeťami obchodovania s ľuďmi.

Čítať ďalej...

Viac noviniek

Video/film

IOM - Zapojte sa do kampane I am a migrant | #iamamigrant

Zapojte sa
do kampane
i am a migrant

Je dôležité ukázať, že za každým migrantom je zaujímavý životný príbeh. Podeľte sa o ten svoj príbeh v kampani „i am a migrant“, ktorá pomáha verejnosti lepšie spoznať migrantov a migráciu. A dajte vedieť aj ostatným, aby sa zapojili tiež! Viac informácií a príbehy migrantov nájdete na http://iamamigrant.org.

Ďalšie videá/filmy

Publikácia

Tréningový manuál IOM: Prevencia obchodovania s ľuďmi

Tréningový manuál IOM: Prevencia obchodovania s ľuďmi

Manuál je praktickou pomôckou pre pracovníkov, ktorí sa vo svojej praxi stretávajú s potenciálnymi obeťami obchodovania s ľuďmi. Manuál obsahuje prehľad o problematike obchodovania s ľuďmi a skupinové aktivity, pomocou ktorých možu učitelia, preventisti, lektori a ďalší odborníci pripraviť účinné informačné stretnutia či vzdelávanie o rizikách obchodovania s ľuďmi, poskytnúť rady, ako bezpečne vycestovať a pracovať v zahraničí, a odporúčania, ako sa nestať obeťou obchodníkov s ľuďmi.

Ďalšie publikácie